Пети национален конкурс за графика класически техники 2025 г.
Краен срок: 2025.10.20

Конкурсът се провежда на всеки две години и има за цел да представи, популяризира и стимулира български автори до 40-годишна възраст, работещи с класически графични техники. Организатори са сдружение „Култура, спорт и здраве МЛ“ и галерия „Графикарт“ в лицето на г-н Людмил Георгиев, под патронажа на Министерството на културата и със съдействието на галерия „Средец“
Краен срок за участие: 20 октомври 2025 г.
За участие в конкурса се приемат творби, изпълнени в техниките: високопечатни, дълбокопечатни, литография, алграфия, сериграфия.
Участниците ще бъдат отделени в две групи:
- I група, до навършване на 18-годишна възраст (за ученици)
- II група, от 18- до 39-годишна възраст (за ученици, студенти и млади автори).
Награди
Наградите се определят от петчленно жури от авторитетни български художници и критици.
II група – от 19 до 39 години
Първа награда – 2000 лв.
Втора награда – 1000 лв.
Трета награда – 700 лв.
Първа награда е съпроводена и с бронзова пластика, дело на скулпторката Лора Пармакова.
Наградените творби остават собственост на „Графикарт“ – галерия за съвременна българска графика. Наградите се обявяват в деня на откриването на изложбата.
Срокове
Творбите се събират до 20 октомври 2025.
Журиране – 21 до 25 октомври 2025.
Откриване на изложбата – 12 ноември 2025, 18:00 часа, в галерия „Средец“
Закриване на изложбата – 28 ноември 2025.
Авторите трябва да изпратят творбите си в посочения срок на адрес:
София, бул. „Александър Стамболийски“ 17, галерия „Средец“, Марияна Каракостова,
тел.: 02 94 00 971, 0889 257 587
За допълнителни въпроси и уточнения:
Доротея Янева, тел.: 0894 543434, grafikart@grafikart.bg
Вижте пълните условия за участие тук














