Изложба на специалност „Скулптура“ в галерия „Свети Лука“
2026.03.16

17.03 – 03.04.2026 г.
Откриване: 17 март 2026 г. (вторник), 14:00 часа, Галерия „Св. Лука“
НГПИ „Свети Лука“, бул. „Сливница“ 134, София, етаж 2
На 17 март 2026 г. (вторник), от 14:00 часа в галерия „Св. Лука“ на Национална гимназия за приложни изкуства „Свети Лука“ ще се открие изложба на специалност „Скулптура“ на НХА. Събитието е част от проекта „Катедрите на НХА“, който НГПИ „Свети Лука“ реализира съвместно с Националната художествена академия.
Експозицията представя актуалните творчески търсения и постижения на студентите от катедрата и се стреми да покаже в пълнота учебната програма и посоките на преподаване в специалността в бакалавърска и магистърска степен на обучение. Със свои произведения ще бъде представени и преподавателите на Катедрата.














