Националната художествена академия е сред водещите български институции по брой партньорствата по програма Еразъм+ в областта на изобразителното изкуство

Националната художествена академия е сред водещите български институции по отношение на броя на партньорствата по програма Еразъм+ в областта на изобразителното изкуство. Постоянното им разширяване и надграждане е приоритет и мисия за Академията.

Имаме удоволствието да Ви съобщим, че Католическият университет „Карой Естерхази“ в град Егер, Унгария, вече е част от партньорската мрежа на Националната художествена академия по програмата Еразъм+.

Новото сътрудничество по програмата  между НХА и Католическият университет „Карой Естерхази“ бе повод за официалнo посещение на унгарските преподаватели доц.Тамаш Копас – директор на Института за изящни изкуства и теория на изкуството, и доц. д-р Петер Ленкей-Тот – ръководител „Графични изкуства“и Еразъм+ координатор в института.

В рамките на визитата от 31 март до 4 април те посетиха катедра „Живопис“, катедра „Графика“, Международния отдел на НХА и  изнесоха лекция на тема "Алюзията в съвременното изкуство". По време на срещите бяха обсъдени общи цели за развитие на международното сътрудничество между двете институции, възможности за студентски обмен по програмата Еразъм+, както и обмен на творчески идеи и добри практики.

Националната художествена академия продължава да укрепва и разширява своите международни партньорства, като предоставя на студентите и преподавателите си нови възможности за академично и творческо развитие. 

Сподели